Среќен нека е: Знаете ли кои познати личности слават роденден во март?

Среќен нека е: Знаете ли кои познати личности слават роденден во март?

Објавена во: Музика, Филм

Што им е заедничко на Џастин Бибер, Лејди Гага и Камила Кабелјо? Роденден им е во март. Да, овие омилени ѕвезди родендените ги слават во ист месец. Џастин наполни 27 години во понеделникот на 1 март, Камила во средата на 3 март наполни 24 години, а Лејди Гага ќе слави на крајот на месецот.

Ова е танцот со кој Камила го прослави својот роденден, а откако ќе го погледнете, дознајте на кои други познати ѕвезди им е роденден овој месец.


Знаете ли кои ѕвезди слават роденден во март?

# Брајс Далас Хауард - 2 март

# Џесика Бил - 3 март

# Ева Мендес - 5 март

# Шекил О’Нил - 6 март

# Оливија Вајлд - 10 март

# Ансел Елгорт - 14 март

# Ева Лонгориа - 15 март

# Џон Бојега - 17 март

# Лили Колинс - 18 март

# Брус Вилис - 19 март

# Кира Најтли - 26 март

# Лејди Гага - 28 март

# Иан Мек Грегор - 31 март


Објавена во: Музика, Филм

Можеби ќе ве интересира: