Студентот по медицина Андреја покажа супер трик: Еве како да проверите дали вашиот серум за лице навистина содржи витамин Ц (ВИДЕО)

Студентот по медицина Андреја покажа супер трик: Еве како да проверите дали вашиот серум за лице навистина содржи витамин Ц (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Андреја Андрејиќ (24), студент по медицина, често објавува едукативни видео содржини на својот профил на TikTok.

Овој пат решил да ја провери концентрацијата на витамин Ц во одредени производи. Открил дека тоа може да се направи со додавање на јод во малку вода, а потоа содржината на производот со витамин Ц.

Резултатите ги воодушевија неговите фанови, но и самиот него. Самото видео има над 124 илјади лајкови.

Андреја има повеќе од 223.000 следбеници на ТикТок, а многумина често на неговиот профил коментираат дека е како енциклопедија.

@styleofandrew Ispitujemo VITAMIN C serume #fyp #foryoupage #viral #balkan original sound - Andreja Andrejić


Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: