Све си мислам им ги утнавме имињата: Сара Мејс сподели фотки од преслатката фотосесија на Илина и Кирил (ФОТО)

Све си мислам им ги утнавме имињата: Сара Мејс сподели фотки од преслатката фотосесија на Илина и Кирил (ФОТО)

Објавена во: Совети // Семејство

Преслатка фотосесија на дечињата на Сара Мејс и Димитар Атанасовски...

Пејачката Сара Мејс и водителот и маркетинг директор Димитар Атановски се родители на 4-годишната Илина и двемесечниот Кирил. Тие двајца постојано споделуваат интересни моменти од нивниот приватен живот, во кои активно се вклучени и нивните наследници.

По роденденската забава на Илина, голем повод за нова објава составена од преслатки фотографии и новата фотосесија во која главната улога ја имаа токму Кирил и Илина.


Фотките ги сподели гордата мајка Сара, која на своите следбеници им откри колку е среќна што тие двајца ѝ ги разубавуваат деновите.

Но, тука беше и фотосесијата на Кирил, на која мораме да признаеме дека е пресладок.Овие фотки се најдоа и во рамките на опцијата стори на Инстаграм, а покрај нив пејачката напиша: „Све мислам им ги утнавме имињата. Медена и Блажен требаше“.

фото: Принтскрин / Инстаграм / Фејсбук

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: