Танцот од „Хабиби“ на Антониа Гиговска и Пајак е новиот вирален предизвик на ТикТок: Ова се најдобрите видеа

Танцот од „Хабиби“ на Антониа Гиговска и Пајак е новиот вирален предизвик на ТикТок: Ова се најдобрите видеа

Објавена во: Stars // Музика

Танцот од спотот за песната „Хабиби“ го преплави ТикТок...

Откако пред пет дена, Антониа Гиговска и Пајак го објавија својот дует „Хабиби“, синглот како да не престанува да се слуша. Досега има повеќе од 370.000 прегледи на Јутјуб, веќе пет дена е прв на трендинг, а позитивните коментари под видеото се и повеќе од доволни, за да се сфати дека младите музичари завршиле одлична работа.

За популарноста на песната, говори и фактот што истата е главна позадина на многу видеа на ТикТок, меѓу кои и на оние кои се поврзани со танцувачкиот предизвик. 

Имено, Антониа веднаш по објавувањето на песната ги предизвика своите следбеници да снимаат видеа на кои ќе ги ископираат танцувачките чекори од спотот, а дека на истиот се навлекоа многумина, говори и бројот на веќе снимени видеа.

@antoniagigovska HABIBIIII TO TO TO TO  Gi cekame vasite videaaa i spodeluvame so @pajak.ur na instagram#habibi #antoniagigovska #pajak #totototo #macedonia original sound - antoniagigovska

Но, да не должиме многу, во продолжение погледнете ги оние видеа кои ги сметавме за најдобри. Ако досега не собравте храброст да се снимините и вие, веруваме дека по оваа објава ќе го направите тоа.

@urbancrew2014

original sound - antoniagigovska

@urbancrew2014 #newchellenge #habibi original sound - antoniagigovska

@dmpiva @antoniagigovska original sound - antoniagigovska

@aleksandrakimova @pajak.ur Habibi  #fyp #foryourpage #macedonia # #habibi original sound - pajak.ur

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: