ТЕСТ: Дали си кралица на романтичните комедии?

ТЕСТ: Дали си кралица на романтичните комедии?

Објавена во: Совети // Тестови

Сметаш дека ги имаш најпопуларните романтични комедии во малиот прст?

Вистински женски филмови - филмови кои во час и половина ќе успеат да те насмеат до солзи, но и да те расплачат. Романтичните комедии со причина се толку популарни. Забавни се за гледање и совршени за да се одмори од секојдневниот живот.

Но, колку добро ги познаваш некои од најпопуларните претставници на овој жанр? Реши го тестот во продолжение и провери?


Дали си кралица на романтичните комедии?

Како се вика сестринството во кое е Ел Вудс од „Legally Blondes“?

Колку потенцијални кандидати кои би можеле да бидат нејзин татко кани Софи на венчавката во филмот „Mamma Mia“?

Како го губи сеќавањето Луси во филмот „50 First Dates“?

Колку писма пишува Лара Џин во „To All The Boys I've Loved Before“?

Како се вика богаташката чиј идентитет го презема Мариса во „Maid in Manhattan“?

Објавена во: Совети // Тестови

Можеби ќе ве интересира: