Тие се најљубоморни: Тешко вас ако сте во врска со маж од овие хороскопски знаци

Тие се најљубоморни: Тешко вас ако сте во врска со маж од овие хороскопски знаци

Кога станува збор за хороскопските знаци, астролозите едногласно се сложуваат и ни откриваат кои се најљубоморните мажи во Зодијакот.

Дали вашиот сакан е помеѓу нив?

Шкорпија

Шампиони во љубомора. Некогаш тоа им е како афродизијак, без разлика дали го признаваат или не. Во состојба се да направат сцени какви што ни Тарантино не би можел да ги смисли.

Овен

Не се однесуваат како типични љубовни личности, но имаат излив на бес. Сериозно го губат разумот доколку видат дека нивните сомнежи се вистинити.

Јарец

Иако се трпеливи личност, не поднесуваат неверство, но не ја признаваат ни љубомората. Кога ќе станат тивки и замислени, имајте на ум дека тогаш им „работи“ љубомората.

Лав

Обожуваат натпреварување, а најмногу се борат за срцето на убава девојка. Потрудете се да гледате само во нив, а подобро бегајте доколку погледнете во друг.

Риби

Секогаш им недостасува адреналин во врските. А, ќе заборават на љубомората само доколку ги окружувате со љубов.

Можеби ќе ве интересира: