ТикТок знае да биде корисен: 5 сериозно корисни трикови кои ги научивме таму

ТикТок знае да биде корисен: 5 сериозно корисни трикови кои ги научивме таму

Објавена во: Stars // YouTube видеа

ТикТок е социјална мрежа за забава, но може и да не научи на нешто. Се присетуваме на 5 најзабавни и признаваме, сериозно корисни трикови кои ги видовме на оваа социјална мрежа. А, кој трик според вас е најдобар?

Како да го наместите креветот во еден потег?

@sammywoodill

You’re welcome Mama

original sound - Sam Woodill

Начинот на мотање тортиљи, кој го „полуде“ светот

@simplefood4you

Had to try this#t#ortillatrend#t#rend#t#iktoktrend#t#rending#r#ecipe#c#ooking#f#oodie#f#oodtiktok#m#at#f#ood#f#ördig#fördigsverige#f#yp

Baby Work It - Your Favourite Garçon

Немаш нож за сечење торта? Нема проблем

@dayneholden

yall thank me later ##fyp ##fypシ ##fypchallenge ##for ##you ##foryou ##foryoupage ##foryourpage ##foryouu ##tiktok ##makemefamous ##4u ##4you

original sound - Dayne Holden

Наједноставен начин за чистење на валкана четката за коса

@janelleelise

The water turned BROWN!  ##ohno ##hair ##hairbrush ##brush ##clean ##girlfriend

Awkward Silence - The Elevator Music Jazz Trio

А, еве како се прави вечера за големо семејство

@memezar

Tag someone you’d make this with (credit: @frank.orlando_ ) ##foryou ##memezar ##fyp ##viral ##nachos ##friends ##goals

Nacho libre - Víctor Aguilar

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: