Топ 10 најгледани видеа на ТикТок: Кои успеа да собере неколку милијарди прегледи?

Топ 10 најгледани видеа на ТикТок: Кои успеа да собере неколку милијарди прегледи?

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Ова се оние кои моментално водат. Најгледаното видео на ТикТок има над 2 милијарда прегледи!

Најгледани од најгледаните - тоа се овие видеа. ТикТок е полн со содржини со најразлични тематики, од разни танци до скечеви, има разни нешта. А, што има во топ 10 најгледаните видеа на оваа платформа? 

Платформата која оваа година доживеа најголем пораст на популарност дефинитивно е ТикТок. Сите се таму, или споделуваат или гледаат или учат некои нови работи. Во морето видеа кои се објавуваат на дневна база, некои особено се истакнуваат. Без разлика дали станува збор за новите инфлуенсери создадени од оваа социјална мрежа или некои што доаѓаат од Јутјуб или Инстаграм, во оваа листа има сѐ. Прегледите на овие видеа се бројат во милиони и милијарди, а еве кое видео се најде на првото место.

# JustMaiko - танцување на ескалатор (233.6 милиони прегледи)

Овој танц стана познат на ТикТок по тоа што секогаш се танцува на ескалатор во трговските ентри. Без разлика дали е сам, со пријатели или со својот помлад брат, неговите видеа, иако се сите исти, секогаш поминуваат многу добро и сите ги гледаат.

@justmaiko

its official: we are the CEO’s of this sound 

AhiChallenge - ROD

# JustMaiko - Шакира на ескалатор (248.2 милиони прегледи)

Веднаш е и неговото друго видео, погодете, на ескалатор. Овој пат танцуваше на хитот „Hips don't Lie“ на Шакира и тоа со пријателите. Малку ги исплашија луѓето околу себе, но видеото испадна одлично, а многу брзо по ова видео сите сакаат да се обидат да снимаат нешто слично.

@justmaiko

our performances be so good, its scary @javierr

Hips Don't Lie - Miguel González

# Вил Смит - Предизвикот Whip It Down (259.3 милиони прегледи)

Една од познатите личности за која никогаш не би кажале дека ќе доминира на ТикТок е Вил Смит, но испадна дека токму неговото видео, единствено од сите познати, стои на оваа листа. Го снимаше популарниот предизвик „Whip It Down“,  а додека девојките го прават ова со цел да се појават во дотерана варијанта, тој ова малку го промени и ги воодушеви сите.

@willsmith

I don’t remember making this...? @chrisashley

Wipe It Down - BMW KENNY

# Адисон Реј - WAP challenge (292.6 милиони прегледи)

Откако излезе песната „WAP“, ТикТок се преплави од видеа во кои луѓето се обидуваат да ја рекреираат кореографијата која за оваа песна ја создаде Брајан Есперон. Станува збор за кореографија која не е толку лесна и која не е за секој, па така луѓето завршуваа во болница додека го снимаа видеото. Но, не и кралицата на танцувањето на ТикТок - Адисон Реј. Нејзиното видео ги собори сите рекорди.

@addisonre

i had to do it before my mom did.... goodnight dc @besperon

WAP(feat. Megan Thee Stallion) - Cardi B

# Пела Порч - „M To The B“ (494.6 милиони прегледи)

Видеото, што е всушност само личноста која се сихронизира и тресе со главата на хитот „M To The B“ успеа да собере волку прегледи и да се најде на листата на најгледани видеа на ТикТок досега и да се искачи на високото 6 - то место. Можеш ли да поверуваш? Инаку вакво нешто не би било можно, но бидејќи е Бела Порч... сè е јасно.

@bellapoarch

To the   ##fyp

M to the B - Millie B

# Зак Кинг - илузија со боја (658.6 милиони прегледи)

По танците и предизвиците, на средина на оваа листа се наоѓа и кралот на илузиите Зак Кинг. Доколку не го следиш овој човек на ТикТок, не знаеш што пропушташ. Неговите видеа се доволно добра причина за да ја симнеш оваа апликација, доколку ја немаш. Кој не сака добра илузија? По бројот на прегледи кои ги има, изгледа сите го сакаат.

@zachking

Caution wet paint. Who watched until the end??

original sound - Zach King

# Зак Кинг - уште една илузија (950 милиони прегледи)

Од илузии никогаш доста, а на 4 - тото место е повторно Зак Кинг. Погледни го ова видео и ти гарантираме само едно, откако ќе го погледнеш, над глава ќе имаш 1.000 прашања.

@zachking

This is the best hiding spot ever ##hideandseek ##magic

original sound - Zach King

# Зак Кинг - илузија со стаклени чаши (965 милиони прегледи)

Ииииии се уште сме тука со Зак, а јасно е и зошто, па погледни го ова видео. Како го направи ова? Како?

@zachking

Do you see the glass as half full or half empty?? ##perspective ##magic

Glass Half Full Zach King - Zach King

# Џејмс Чарлс - божиќна забава (1.7 милијарда прегледи)

Второто најгледано видео на ТикТок припаѓа на Џејмс Чарлс. Иако би помислиле дека ќе биде во прашање некое мејкап видео, ова е краток „sneak peak“ во неговиот дом за Божиќ 2019 година. Со ова видео успеа да собере скоро 2 милијарди прегледи.

@jamescharles

Welcome to the Sisters Christmas Party!  ##fyp ##christmas ##HolidayBeat

Tactical Christmas - Chivi

# Зак Кинг - Хари Потер илузија (2.2 милијарда прегледи)

И на местото број 1, повторно е Зак Кинг и уште една негова илузија. И тоа каква илузија! Ги воодушеви обожавателите на Хари Потер и сите останати. Неговиот лет на метла изгледа толку реално и толку добро што и ти мора да го погледнеш видеото неколку пати.

@zachking

They rejected my application to Hogwarts but I still found a way to be a wizard. ##illusion ##magic ##harrypotter

Zach Kings Magic Broomstick - Zach King

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: