Топ 10 најпопуларни: Кои беа најдобрите видеа на ТикТок за 2022 година?

Топ 10 најпопуларни: Кои беа најдобрите видеа на ТикТок за 2022 година?

Објавена во: Stars // YouTube видеа

ТикТок видеа кои се издвоија од останатите...

ТикТок моментално е најпопуларна социјална мрежа и количината на видеа која се објавува на дневна база е неверојатна. Да се издвоиш во таквото море на содржини не е лесно, но на овие видеа тоа им успеа.

Изгледа како да е лесно да се снимаат содржини на ТикТок, но во морето видеа, мораш да се издвоиш на некој начин и токму твојата содржина да им падне во око на луѓето, додека ги вртат видеата. Да снимат вирално видео кое ќе собере милиони прегледи не им успева на сите, но на овие креатори им успеа. Сега на крајот од годината кога сите прават пресек на 2022 година, направи и ТикТок. Тие објавија листа од 10 најдобри видеа за годината која завршува. Во неа се сите фаворите кои во текот на целата година станаа планетарно популарни.

Погледни кои видеа ја одбележаа 2022 година на ТикТок:

# Чоколадна жирафа

Милиони и милиони луѓе воодушевено гледаа како овој готвач прави жирафа од чоколада, висока 2.5 метри. Е, ова се вика талент.

@amauryguichon Chocolate Giraffe! This 8.3ft tall 100% chocolate sculpture is my biggest creation yet. #amauryguichon #chocolate #giraffe dream river. - Woong Sun Hee

# Верверичка

Слатките животни секогаш ги освојуваат срцата на луѓето. Па, како и не би останале разнежнети од слатките мали кучиња, мачиња или во овој сличај - верверичка. Толку слатко јаде и ја полни устата со лешници. 

@chipmunksoftiktok Thank you God my little Squishy is back from hibernation, fill the cheeks my sweet baby #fyp #welcomeback #cuteanimals #cute #chipmunks #squishy original sound - Chipmunks of TikTok

# Пејачката Росалија, која се пошегува на своја сметка

Треба да знаете да се пошегувате и на своја сметка. Видеото кое го сними Росалија, во кое се шегува на своја сметка е вирален момент оваа година и дефинитивно ги освои нејзините фанови. 

@rosalia

BIZCOCHITO - ROSALÍA

# Девојките од „Riverdale“ танцуваат вирал танц

Камила Мендес, Лили Рајнхарт и Маделин Печ имаат заеднички ТикТок профил и помеѓу снимањата на сетот на серијата, снимаат и видеа за ТикТок. Го снимија и виралниот танц, од кој сите беа полудени оваа година.

@blondebrunetteredhead does this turn you on? #fyp Jiggle Jiggle - Duke & Jones & Louis Theroux

# „Just A Baby“

Сигурно на ТикТок имаш налетано на виралниот звук каде девојчето повторува „I'm just a baby“. Епа, ова е оригиналнот овидео од кое започна сѐ.

@little.blooming.women Did. She. Stutter? #parenting #toddler #toddlersoftiktok original sound - Jordan

# Пченка

Доколку не знаеш за популарната песна за пченка, каде си бил/а цела година? Ова беше еден од најлегендарните моменти на ТикТок. Момчето кое сака пченка ги освои симпатиите ширум светот.

@schmoyoho intro song for any meal/snack with corn   - from iconic interview on @doingthings It's Corn - Tariq & The Gregory Brothers & Recess Therapy

# Лизо и лекцијата како да танцуваш вирален танц на нејзината песна „About Damn Time“

Сите го танцуваа овој танц, но не добро. Лизо мораше да ги презеде работите во свои раце и да ги научи сите на лекција како се танцува. Испадна симпатично и најверојатно за некои корисно. Лизо е строга наставничка.

@lizzo

I would’ve given my left coochie lip to be at the spring awakening reunion show

About Damn Time - Lizzo

# Наставникот кој ја открива темата на мјузклот кој ќе се прави во училиштето оваа година

Не знаеме како ова видео стана толку популарно, но е! Го снимале наставникот додека ја открива темата на мјузиклот кој оваа година ќе се прави во училиштето и воодушевувањето на учениците е чиста радост. 

@itsmrfinn Part 2: The FINAL day of our musical reveal. #musicteacher #music #musiceducation #musicaltheater #musicaltheaterkidcheck original sound - Mr. Finn

# Помагање на бездомник

Голем дел од ТикТокот и видеата во кои луѓето се обидуваат да станат популарни со помагањето и правењето добри дела. Едно такво видео влезе во топ 10 најпопуларни видеа за оваа година. Му се промени животот на еден бездомник.

@jimmydarts

Tom is no longer homeless and now has a full time job that he loves

original sound - Jimmy Darts

# Лава vs. мраз

Последното видео кое влезе во топ 10 најпопуларни видеа на ТикТок е малиот научен експеримент. Проверија што ќе се случи ако стават лава на парче мраз.

@meltandpour

Who won ?

Jurassic Park Theme - Voidoid

фото: Принтскрин / ТикТок

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: