Топење: Љубовта и песната не знаат за години - најмалиот фан на Дац и Александар пееше со нив на сцена

Топење: Љубовта и песната не знаат за години - најмалиот фан на Дац и Александар пееше со нив на сцена

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Дуото Дац и Александар споделија видео со јавноста на кое мало девојче на сцена со нив пее нивна песна.

Преслатко е девојчето и нејзината интерпретација, а онаа кое го потенцираше Дац ја изненади публиката. Токму тоа девојче - нивниот мајмал фан е внука на актерот Бранко Ѓорчев, кој за жал повеќе не е меѓу нас.


Фото и Видео: Фејсбук/ Дац и Александар


Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: