Трендовите ги диктира ќерката на Цеца: Маникир како на Анастасија кој ќе го обожуваме оваа пролет

Трендовите ги диктира ќерката на Цеца: Маникир како на Анастасија кој ќе го обожуваме оваа пролет

Објавена во: Мода // Moj стил

Популарната млада пејачка стана позната и по совршениот стил што многу девојки се обидуваат да го следат.

Млада ѕвезда во подем и ќерка на една од најголемите музички sвезди на Балканот, Анастасија Ражнатовиќ го изгради својот имиџ благодарение на нејзината убавина, што е резултат на редовната нега и третман во кои таа ужива.

Овој пат, ви ја претставуваме формата и бојата на ноктите што ги носи Анастасија Ражнатовиќ, а кои ќе се носат оваа пролет. 

Маникирот за 2021 година ги следи трендовите и боите што се базираат на ретро палетата на бои од јоргован, лимон и слатка кајсија, а Ражнатовиќ стави пастелно розова боја за новата сезона.

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ на тој начин покажа дека без причина не се смета за модна икона на нејзината генерација. Милион луѓе ја следат на Инстаграм, а девојките често наоѓаат инспирација во нејзините модни изданија и совети.

Инаку, Анастасија веќе некое време носи пастелни бои на ноктите, што дефинитивно значи дека овие палети ќе се носат оваа пролет.

извор:magazin.novosti.rs

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: