Третата бременост и донесе посебен сјај: Вака изгледа кога Богдана Ражнатовиќ се подготвува за излегување со Вељко

Третата бременост и донесе посебен сјај:  Вака изгледа кога Богдана Ражнатовиќ се подготвува за излегување со Вељко

Објавена во: Совети // Семејство

Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ, е бремена по трет пат, но сепак сè уште е активна трудница.

Боксерот и син на Светлана Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, со сопругата Богдана Ражнатовиќ го очекуваат своето трето дете, синот кој ќе го крстат Илијан.

Вељко пред неколку дена откри дека Богдана е бремена по трет пат,и ја нарече кралица на неговиот живот и ги сподели медицинските наоди кои го откриваат полот на нивното трето бебе. Да потсетиме, Богдана во април се породи со Крстан, а парот во 2020 година го доби синот Жељко.

Богдана, како и во претходните бремености, е активна трудница која излегува со сопругот и сестрите. Тоа го прави и во третата бременост, а нејзините фотографии од состанокот ги сподели и нејзината сестра Наташа Родиќ, но и самиот Вељко.

За излегувањето Богдана носеше практичен и елегантен стајлинг: сина карирана јакна и бела маичка, додека косата права и пуштена. Покрај тоа, таа избра и црвен кармин и едноставно блесна.

Пред излегувањето, Богдана сподели прекрасен цветен аранжман во вид на црвени рози, кои Вељко и ги подари...

„Те сакам љубов моја“, се заблагодари Богдана.

Фото: Инстаграм
Извор: glossy.espreso.co.rs


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: