Три начини како да носите шал оваа зима, а да сте модерни: Овие трикови веројатно не сте ги знаеле

Три начини како да носите шал оваа зима, а да сте модерни: Овие трикови веројатно не сте ги знаеле

Објавена во: Мода // Moj стил

Секој има различен ефект врз целокупниот изглед.

Наместо само да го завиткате шалот околу вратот, можете да го носите на еден од овие начини за да изгледа повеќе стилски и да не ви падне и да се одврзе. Една девојка покажа три начини на кои веројатно не сте го носеле досега.

Можете само да го завиткате шалот околу вратот, да ја прекрстите едната страна преку другата или можете да пробате нов начин на врзување и носење шал. Иако не постои погрешен начин да го носите, идеите што ги покажа оваа девојка ни изгледаат добри бидејќи шалот нема да се лизга, паѓа и слично, туку ќе остане на своето место и ќе ве стопли. Плус е и тоа што ќе додаде нешто дополнително на облеката што ја носите и ќе изгледате малку повеќе стилски.

Во зима, кога сме облечени во јакни, тешко е да се направи нешто поинакво со облеката за да изгледаме кул без да се замрзнеме. Можеби затоа можете да пробате да ја врзете марамата на различни начини и да добиете нова и малку поинаква облека. Ова се три начини кои веројатно се уште не сте ги пробале. Можеби некои од нив на почетокот ќе изгледаат малку комплицирани, но кога ќе почнете да работите, ќе видите дека не се.

@bobrownn 3 must-know ways to tie your scarf girls Save for later  #fashionhacks #scarfhack #scarftutorial #inspo original sound - ci

Првиот метод „двоен јазол“ е оној кој изгледа најкомплицирано, но и изгледа многу топло и убаво. Ова може да биде добра идеја особено ако не сакате да изгледате како сите други оваа зима и да бидете посебни на некој начин.

Друг начин е едната страна од шалот да виси позади грбот. Иако можете да го направите ова на нормален начин, без да го врзувате и само да ја префрлите марамата, вака ќе изгледа подобро.

И третиот начин е идеален за оние многу студени денови кога сакате да покриете половина лице со марама. Кога ќе го врзете вака, лесно е да го повлечете малку нагоре преку лицето за дополнителна топлина.

Фото: тик ток/Принтскрин
Извор: teen385.dnevnik.hr


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: