(ВИДЕО) КЛОЦИ, ТУПАНИЦИ, ФАКЕЛИ: Се тепаа матуранти од две белградски гимназии

(ВИДЕО) КЛОЦИ, ТУПАНИЦИ, ФАКЕЛИ: Се тепаа матуранти од две белградски гимназии

Објавена во: Совети // Boys and Girls

Се истепаа матуранти од две белградски гимназии.

На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка во Звездарска Шума. Се гледа како машките се удираат со тупаници, клоци, а девојчињата викаат по нив да не користат факели. Видеото за краток период видеото стана вирално, а се испостави дека станува збор за матуранти во Шестата и седмата белградска гимназија.

Директорот на Шестата белградска гимназија, Радисав Милиќ и директорот на седмата белградска гимназија Мирослав Маркиќевиќ кажаа што се случувало дента. 

„Тој ден се беше убаво во училишниот двор, децата се однесуваа соодветно, се поздравија со учителите. После тоа сами се собраа во Звездарска шума, не знам која е причината за тепачката“, рече Радисав Милиќ, директор на Шестата белградска гимназија.

За матурантите на седмата белградска гимназија, директорот  Мирослав Маркиќевиќ изјави дека нивните ученици биле љубезни додека биле во училишниот двор. Тој тврди дека не знае како се случил инцидентот во Звездарска Шума. Бран насилства ја „тресат“ Србија, за што имаше и протести. Претходно, се случија два масакри, еден во училиште во Белград, а друг во Младеновац. 

фото принтскрин


Објавена во: Совети // Boys and Girls

Можеби ќе ве интересира: