Видео кое ќе ви биде од корист: Едноставен трик како да ја натерате мачката да го изгаси светлото наместо вас

Видео кое ќе ви биде од корист: Едноставен трик како да ја натерате мачката да го изгаси светлото наместо вас

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Дали некогаш ви се случило да се сместите во кревет и да сфатите дека сте заборавиле да го исклучите светлото?

Сопственичката на една мачка откри трик како да го изгасите светлото, а да не станувате од кревет. Корисничката на ТикТок под името @alianimus сподели трик за тоа како мачката да го изгаси светлото наместо вас.

Мачките сакаат да ловат ласери и Али тоа го насочила во своја корист. Додека лежела во кревет, со лазер покажувала кон прекидачот за светло и нејзината мачка трчала по него и го изгаснала светлото.

Видеото на ТикТок за само два дена има повеќе од два милиони прегледи, а под видеото има повеќе од 1.500 коментари.

@alianimus

#fyp #catsoftiktok #cornishrex #lifehack

original sound - Ali G

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: