(ВИДЕО) #ОстаниДома: Марија Спасовска со песна порача да останеме дома

(ВИДЕО) #ОстаниДома: Марија Спасовска со песна порача да останеме дома

Објавена во: Stars // Музика

Младата пејачка Марија Спасовска, која во 2018 година ја претставуваше Македонија на Јуниорската Евровизија од својот дом испрати важна порака преку песна. 

Имено, свирејќи на пијано и пеејќи ја испрати својата порака. Ја отпеа евровизиската „Дома“ со изменет текст и испрати апел до сите да останат дома со цел да се заштитат од коронавирусот.


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: