ВИКЕНД ХОРОСКОП: Што ви носат деновите од викендов?

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Што ви носат деновите од викендов?

Овен 

Овој викенд ќе имате брилијантни идеи, но тие ќе бидат поврзани со некои обврски кои ви ги даваат родителите. Ако идејата за забава во саботата носи утеха - дејствувајте.

Бик 

Викендот не е соодветен за разјаснување на односите. Мал спор може да прерасне во непријатен скандал, па најдобро е да ги задржите своите емоции. 

Близнаци 

Овој викенд, вашата дисциплина ќе биде на такво ниво што ќе можете да изведете брза, освежувачка домашна поправка. 

Рак 

Овој викенд, ќе ви врви во кавгите и ќе го разјасните односот. Ако криете нешто премногу силно, сега е време да ја дадете вашата волја за вашите чувства. 

Лав 

Изберете ја вашата активност според Вашите потреби и не дозволувајте никого да се обиде да ги промени вашите планови. Овој викенд е само за вас. 

Девица

Викендот на Девицата е соодветен за организирање изненадувачка забава за партнерот. Ви требаат само балони, свеќи и вино. 

Вага 

Направете така дека да го поминете викендот во омилени активности и надвор од дома. Останувањето дома може да ги влоши односите со партнерот. 

Скорпија 

Овој викенд, изберете релаксирачка активност која не предизвикува силни емоции во вас. Во вечерните часови, останете дома.

Стрелец 

Не се лутете на другите ако веднаш не ги прифаќаат вашите идеи. Потребно е време за тие да ве разберат. 

Јарец 

Оваа сабота ќе имате генијални идеи. Вклучете го семејството во вашата активност колку што е можно повеќе за да не бидат лути. 

Водолија 

Викендот е погоден за читање или спортување, обидете се нешто ново. 

Риби 

Што и да правите викендот, треба да бидете сигурни во себе. Најдете ново друштво и забавувајте се.

Можеби ќе ве интересира: