Во воздух ја кренаа цела куќа: Ограбени сестрите Сара и Ања ТКД - споделија шокантни сцени од нивниот дом (ФОТО)

Во воздух ја кренаа цела куќа: Ограбени сестрите Сара и Ања ТКД - споделија шокантни сцени од нивниот дом (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Во текот на ноќта, вчера беше ограбен домот на Тиктокерките и инфлуенсерки , сестрите Ања и Сара Ткд, а деталите и фотографиите од немилиот настан ги откри нивната мајка на нејзиниот профил на Фејсбук.

Сестрите Сара и Ања Дамјановиќ биле ограбени во текот на ноќта.

- Вечерва помеѓу 20 часот и 12 часот наутро, нашата куќа беше провалена. Дона (кучето) била во куќата и добила удар во пределот на десниот колк. Ни ја разнесоа целата куќа. Бевме во шок кога ни се јави синот. Кога пристигнавме, ја најдовме Дона како се тресе, не можеше да стане ... Ми дадоа лекови за срце од брза помош. Крадците создадоа хаос во нашата куќа. Само се прашувам како би било да останев и јас дома. Нема да им простам за штетата и стресот што ги претрпевме. Во 05:03 часот, форензичарите излегоа на терен и ја завршија својата работа, а ние седиме и го гледаме хоророт, штетата. Моето срце сакаше да пукне од болка. Во едно сум сигурна и верувам дека Бог гледа се одозгора - напиша мајката на популарните тиктокерки.

После тоа, Ања објави на својот профил:

- Синоќа претрпевме многу стрес, треба да се опоравиме од се.

Од друга страна, Сара сподели како изгледа собата по грабежот, но и како се чувствува нивната Дона.

- Дона сега е добро, доживеа голем стрес.Немав планови да се огласувам, но видовте се кај Ања и мајка ми - напиша таа на својата приказна.


Инаку, Ања и Сара се едни од најпопуларните инфлуенсерки во Србија, Ања има преку 200 илјади следбеници, а Сара над 600.000. Тие две честопати споделуваат фотографии од луксузни патувања на своите профили, но и оние до скапите автомобили. Сара е поранешна мис и шампионка во таеквондо, а Ања неодамна се најде на мета на критики откако на само 17 години вгради силикони во нејзините гради.

извор:wanted.mondo

Објавена во: Stars // YouTube ѕвезди

Можеби ќе ве интересира: