За сите оние кои не може да се одвојат од „skinny“ фармерките: Како да ги комбинирате со разни зимски парчиња?

За сите оние кои не може да се одвојат од „skinny“ фармерките: Како да ги комбинирате со разни зимски парчиња?

Објавена во: Мода // Moj стил

Со овие совети, на сите ќе им биде жал што повеќе не ги носат...

Некои девојки и понатаму не можам, а ни не сакаат да се одвојат од своите тесни модели на фармерки. Од таа перспектива ги сфаќаме, бидејќи тоа што тесните фармерки повеќе не се во тренд, не значи дека и понатаму не може добро да се искомбинираат и дека не можат да се носат. Токму затоа, ако си една од тие девојки кои не сака да се одвои од своите „skinny“ фармерки, провери како и на кој начин може да ги искомбинираш со зимските парчиња, а тоа да изгледа одлично!

# Чизми над глужд

фото: Инстаграм/@allaboutmaerry

# Ретро патики

фото: Инстаграм/@heycarmen

# Долг капут

фото: Инстаграм/@manon_calleja

# Јакни со рабови

фото: Инстаграм/@itsemilyjames

# Каубојски чизми


фото: Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: