Запеа на шпански: Били Ајлиш уште еднаш покажа зошто е број еден

Запеа на шпански: Били Ајлиш уште еднаш покажа зошто е број еден

Објавена во: Stars // Музика

Били Ајлиш и Росалиа уште од 2019 година најавуваа соработка и сега конечно, дојде и тој ден.

Девојките ја снимија песната „Lo Vas a Olvidar“ и тоа за новата епизода од серијата „Euphoria“. Како се снајде Били пеејќи на шпанки, погледнете и слушнете во продолжение:


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: