Земете дрвени боички и нашминкајте се: Овој трик не го знaат многу девојки (ВИДЕО)

Земете дрвени боички и нашминкајте се: Овој трик не го знaат многу девојки (ВИДЕО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Новиот тренд на ТикТок е вистински хит...

Дамите полудеа за овој метод на шминкање. Со помош на дрвени боички, можете совршено да ги нашминкате вашите усни.

Потребна ви е само чаша вода. Ставете ја дрвената боичка во чашата со вода и оставете ја постои неколку минути и потоа може да тргнете во акција. На овој начин бојата може да биде поинтензивна и подолготрајна.

@itslexisbeauty Replying to @queen_aja24 This is the one  #coloredpencillipliner #makeup #lipstick #lipsmakeup #lipliner #redlip #redlipsglam #brownlipliner #brownlips nhạc nền  - Back to 90s

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: