Зимска Мода со стил: Шизик на Ризик - водечка дестинација за најновите трендови во Скопје!

Зимска Мода со стил: Шизик на Ризик - водечка дестинација за најновите трендови во Скопје!

Објавена во: После „Школо“ // PR

Она што сите во Скопје го знаеме е дека кога доаѓа зимската магија, се случува нешто и на модната сцена. Малку брендови на својствен и брилијантен начин умеат да се етаблираат како што тоа го прави брендот „Шизик на ризик“ (Sheezick na reezick).

Сите го сакаме предновогодишниот период со сите специфичности на Скопје во овој период од годината, и токму на овие зимски вибрации одговара новата колекција сезонски производи на „Шизик на ризик“.

Зимата, со својот ладен воздух и покрај пријатните празници и одмори, бара под капутот да се облече дуксер што може да се комбинира со блуза со кратки ракави за совршена зимска транзиција.

Ја препорачуваме лимитираната едиција на shaggy-sheezick дуксери. Овие парчиња без никаков напор ги комбинираат удобноста и стилот, практични за секојдневни излегувања или пријатни вечерни излегувања. Бројните комбинации кои може да ги правиме, обезбедува да се излезе со стил и да се биде верен на сезоната.

За оние кои бараат допир на носталгија, имаат можност да истражат блузони во ограничени изданиjа, украсени со референци на НАСА, Стоковната куќа Мост, нашата кирилица или локалните икони како што е Делфина. Секоја облека е мало уметничко дело што може да се носи, ја доловува суштината на градските улици и духот на зимата.

Кога паѓаат температурите, пријатно е чувството да се обвиеме во плетените капчиња што тука може да се најдат во повеќе бои, додавајќи трендовски слој на модната комбинација додека истовремено топлат и штитат од студените вечери. Капите внесуваат улична предност на изгледот со посебноста на „шизичкиот“ стил.

А за најмалите трендсетери, откријте ги детските маици и блузони – минијатурни верзии на интересни дизајни на брендот, дозволувајќи и на помладата генерација да го прифати духот на „Шизик на ризик“.

За оваа зима да биде уште попримамлива, продавницата нуди 50% попуст на секој втор купен производ. Овде може да се најде нешто и за под елка, за на елка, за сикрет санта, за во пакетче… ситни подароци за најблиските. Нуркање во зимската мода и софистицираноста на уличната облека во „Шизик на ризик“, е предизвик за овој период од годината. Тука секое парче е храбар израз на стил.


Пр објава

Објавена во: После „Школо“ // PR

Можеби ќе ве интересира: