Ѕвездите без фотошоп: Од Мадона, преку Синди Крафорд до Кајли Џенер

Ѕвездите без фотошоп: Од Мадона, преку Синди Крафорд до Кајли Џенер

Објавена во: Мода // Moj стил

Во време на социјалните мрежи, нереалната претстава за себе и нивниот живот на фотографиите и објавите, неверојатните можности на прогамите за разубавување како што е Фотошопот, тинејџерите ширум светот секојдневно се изложени на содржините кои може лошо да влијаат на нивната самодоверба.

Иако на голем број им е јасно дека претставувањето на познатите личности воедно е лажно, ваквите откритија влијаат на менталната состојба на скоро секоја индивидуа. Погледнете подолу како изгледаат вашите омилени ѕвезди без шминка, филтри и Фотопош, за да сфатите дека секој е убав на свој начин.

# Синди Крафорд 

# Ума Турман 

# Селма Хаек 

# Меган Трејнор

# Кајли Џенер


# Линдзи Лохан


# Клои Кардашијан


# Бебе Рекса


# Кендис Хафин

# Ким Кардашијан

# Лејди Гага

# Меган Фокс 

# Зендаја 

# Кети Пери

# Ким Кардашијан

# Бритни Спирс

# Бијонсе 

# Мадона


Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: