За овие три хороскопски знаци февруари ќе биде најлошиот месец во годината

За овие три хороскопски знаци февруари ќе биде најлошиот месец во годината

Лав

Февруари е месец на Водолијата, а за владетелот на вашиот знак, Сонцето, ова не е баш најдобар период, особено на полето на љубовта. Астролозите велат дека најпаметно ќе ви биде во овој период да ја кажувате само вистината.

Девица

Немојте да започнувате нови обврски пред да проверите се. Немојте само да ги оставате работите незавршени позади себе. На ова внимавајте - што и да започнете нема да биде лесно.

Стрелец

Месец на размислувања и дискусии. Емотивно ќе бидете исполнети, но ќе се затворите кога се вашите долгорочни цели во прашање. Работете на семејството и сигурноста. 

Можеби ќе ве интересира: