Анастасија го пушти гласот: Испеа еден од најголемите хитови на Цеца (ВИДЕО)

Анастасија го пушти гласот: Испеа еден од најголемите хитови на Цеца (ВИДЕО)

Објавена во: Stars // Музика

Михајло Шаулиќ, козулот на Србија во Цирих и син на покојниот крал на народната музика, Шабан Шаулиќ се ожени во неделата, а прославата се одржа во еден престижен хотел во Белград.

Повеќе од 400 гости славеа за љубовта на младенците, а на свадбата, освен ликови од естрадата, присуствуваа и многу политичари.

Помеѓу останатите, на свадбата беа и Цеца Ражнатовиќ и нејзината наследничка Анастасија, која ги воодушеви гостите кога се фати за микрофонот.

Ражнатовиќ ја отпеа песната „Наговори“, која е еден од најголемите хитови на Цеца, а која му ја посвети на младоженецот.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: