Бака Прасе повикан на разговор во полиција: Јутјуберот веднаш се огласи (ФОТО)

Бака Прасе повикан на разговор во полиција: Јутјуберот веднаш се огласи (ФОТО)

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Како што се наведува на неговите социјални мрежи, тој е во државната институција по пријавата на Жељко Митровиќ

Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, со денови води медиумска војна со сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ. Денеска, како што самиот напиша на својот Инстаграм профил, наводно отишол на информативно интервју врз основа на пријавата на Митровиќ.

Богдан објави фотографија со опис „Хај-тек криминалец“, а потоа некој друг објавуваше стории на неговиот Инстаграм профил, во негово име.

- Бака моментално е во државна институција и дава изјава по пријавата на мрснокосиот. Додека Бака дава изјава, ми го даде својот профил за да ве информирам што се случува и да почекам да излезе, но веќе еден час го нема - пишува на неговите приказни.

Да потсетиме, Бака Прасе првично во својот лајв го упати обвинението дека Жељко Митровиќ му должи пари, а потоа почнаа да изнесуваат разни информации еден за друг.

извор:24sedam

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: