Балканот го освои со својот глас и стас: Мими од „Ѕвездите на Гранд“ откри од кој ја има наследено убавината

Балканот го освои со својот глас и стас: Мими од „Ѕвездите на Гранд“ откри од кој ја има наследено убавината

Објавена во: Совети // Семејство

Мими Јовановска, девојката од Велес која Балканот ја запозна од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со секој следен настап ги воодушевува сите, но и го зголемува бројот на обожаватели.

Освен одличните вокални способности, оваа девојка плени и освојува со својата убавина. Изминатиот викенд таа на Инстаграм сподели фотографија со нејзината мајка. Според приложеното можеме да заклучиме дека Мими својата убавина ја има наследено од неа, бидејќи навистина е како копија на мајка си.

Пред неколку месеци, Мими за Хаштаг откри дека најголемата поддршка во животот ја добива од нејзината мајка.


Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: