Би можеле да заплачете: Ова е трејлерот на најромантичниот филм за оваа година!

Би можеле да заплачете: Ова е трејлерот на најромантичниот филм за оваа година!

Објавена во: Stars // Филм

Иако многу не би признале, понекогаш секој од нас сака да изгледа некој романтичен филм. А еве поради кој ќе бидете луди во 2019 година.

Warner Bros пред неколку дена го објави трејлерот за најочекуваниот нов романтичен филм „The Sun is Also a Star“, а досега има повеќе од 6 милиони прегледи. Снимен е според истоимениот роман на Nicole Yoona, а главните улоги ги играат Yara Shahifi и Charles Melton.

Филмот раскажува љубовна приказна на тинејџери кои се запознаваат и заљубуваат истиот ден, а доколку сакате малку да плачето, најдобро би било веднаш да погледнете трејлерот.


Објавена во: Stars // Филм

Можеби ќе ве интересира: