БИЛА ЗБУНЕТА: Принцот Вилијам откри дека на Кејт и го дал најглупавиот подарок на светот и тоа баш за нејзиниот роденден

БИЛА ЗБУНЕТА: Принцот Вилијам откри дека на Кејт и го дал најглупавиот подарок на светот и тоа баш за нејзиниот роденден

Објавена во: Живот // Живот

Тоа се случило на самиот почеток на нивната врска, а војвотката не знаела што и се случило

Кејт Мидлтон, војвотката од Сасекс, пред неколку дена го прослави својот 40-ти роденден, а сѐ уште не е познато што и подарил нејзиниот сопруг, принцот Вилијам.

Но, еден подарок што идниот крал на Велика Британија и го приредил на својата сакана сопруга бил толку бесмислен што не можел да остане тајна.

Имено, како гостин во подкастот на поранешниот британски фудбалер Питер Крауч, принцот признал дека не бил најголем во изборот на подароци за своите најблиски.

Кога поранешниот спортист рекол дека случајно и го давал истиот подарок на својата сопруга три години по ред, Вилијам морал да признае што направил.Како што рекол, на почетокот на врската и купил двоглед на својата сегашна сопруга и се пошегувал дека тоа помогнало да ја заведе.

- Таа ме погледна и беше како „Двоглед е... Што се случува?“... Не помина добро. Немам поим зошто и купив двоглед - рекол принцот.

Како што подоцна пишуваа британските медиуми, војвотката од Кембриџ не му дозволила на сопругот да заборави што направил, но во подоцнежните години „се извлече“ со подарување скап накит.


Објавена во: Живот // Живот

Можеби ќе ве интересира: