„Чест и ежење е да се пее за Вардар“: Момците од Некст тајм ја кренаа публиката на нозе!

„Чест и ежење е да се пее за Вардар“: Момците од Некст тајм ја кренаа публиката на нозе!

Објавена во: Музика, Ракомет

Вардар, најпознатиот македонски ракометен клуб, вчеравечер ја изигра последната утакмица со старата екипа. Сите натпреварувачи по оваа утакмица си заминуваат.

Освен солзите и поздравите на ракометарите и навивачите, дефитивно и момците од Некст тајм заслужија внимание. Имено, тие ја испеаја култната „Ја излези Ѓурѓо“, а навивачите во еден глас пееа со придружуваа.

„Само во нашата мајка Македонија може да има вакви грла, публика и срца. Ние ќе го памтиме ова цел живот, чест и ежење е да се пее за Вардар!!!“ – напишаа тие во описот на видеото кое го објавија на својот Фејсбук профил.


Објавена во: Музика, Ракомет

Можеби ќе ве интересира: