Дали го препознавате девојчето? Таа денес е една од најубавите актерки, а ја гледавме во една од најпопуларните серии

Дали го препознавате девојчето? Таа денес е една од најубавите актерки, а ја гледавме во една од најпопуларните серии

Објавена во: Совети // Семејство

Харизматична, шармантна и секогаш насмеана

Актерката Мерјем Узерли, за нашата публика попозната како Хурем од „Сулејман Величествениот“, на Фејсбук објави фотографија од детството на која се гледа дека не се променила многу.

Убавата Мерјем се прослави во една од најпопуларните турски серии.

Карактеристичните црти на лицето и сините очи е тешко да не се забележат, но многумина се запрашаа дали тоа е всушност актерката која светската слава ја стекна со улогата на султана Хурем во Сулејман.

Убавата актерка е родена на 13 август 1983 година во Германија, а интересно е што татко ѝ е Турчин, додека мајка ѝ е Германка.

фото:Profimedia

извор:najzena

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: