Ви се допаѓа леопард дезенот, но не знаете како да го искомбинирате? Дуа Липа го прекрши модното правило и ги воодушеви сите (ФОТО)

Ви се допаѓа леопард дезенот, но не знаете како да го искомбинирате? Дуа Липа го прекрши модното правило и ги воодушеви сите (ФОТО)

Објавена во: Мода // Moj стил

Понекогаш можеме да ги прекршиме правилата и да постигнеме фантастичен резултат...

Леопард дезенот или го сакате или го мразиме. Додека некои го сметаат за вулгарен, други со задоволство го вградуваат во нивната облека. Таа е популарна меѓу трендсетерите веќе неколку сезони и е во апсолутен фокус во модниот свет.

Што ако сакате леопард дезен, но сè уште немате идеја како да го искомбинирате? Погледнете како Дуа Липа го износи овој животински принт, додека шеташе по улиците на Токио.

Пејачката се обви со долг капут со леопард дезен. Под него носеше фустан со миди должина во боја на песок, испрскан со црни точки во различни облици. Златните металик чизми дојдоа како јаготка на шлаг во оваа комбинација.

Дури и ако модните дизајнери не гледаат со премногу симпатии кога некој на себе ќе има повеќе дезени и принтови, мораме да признаеме дека Дуа Липа елегантно го прекрши ова модно правило и на крајот доби фантастичен изглед, кој со задоволство би го копирале.

фото: Принтскрин / Инстаграм

Објавена во: Мода // Moj стил

Можеби ќе ве интересира: