Дневен хороскоп: Два знака да внимаваат на лажните пријатели, еден на односот во љубовта

Дневен хороскоп: Два знака да внимаваат на лажните пријатели, еден на односот во љубовта

Овен

До крајот на денот поволни вести од странство во однос на работните и деловните соработници. Ќе бидете расположени поради влијанието на личност на која веќе некое време и се допаѓате. Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање пријателите.

Бик

Венера е задолжена за љубовните врски и тоа се активира во следните неколку дена. Не дозволувајте да ја гледате само негативната страна на врската со партнерот. Сепак, треба внимателно да размислите. Главоболка.

Близнаци

Ситуацијата во семејството се стабилизира и ќе можете да планирате се што сте замислиле во однос на родителите. Партнерските односи се на втор план затоа што не сакате да менувате одредени работи и гледате да ги задоволите себе си и вашите потреби.

Рак

Пазете се од ненадејни  одлуки што имате тенденција да ги носите кога ќе се промени вашето расположение, односно кога другите влијаат на вас. Ова е идеален момент да научите да се борите за себе и за сè што е важно во вашиот живот, што се однесува на вашите емоции.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: