ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе му биде поддршка на партнерот

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе му биде поддршка на партнерот

Овен

Многу лошо ја прифаќате лошата ситуација во која се наоѓате. Задоволни сте со односот кој го имате со партнерот. Односот е стабилен, се базира на љубов, страст и доверба.

Бик

Работите одлично се одвиваат. Партнерот е нерасположен и загрижен. Се обидувате да го вразумите и да го натерате да ги гледа и позитивните работи околу себе.

Близнаци

Подгответе се за патување. Заљубени сте и имате потреба за интензивна врска. Партнерот има проблеми кои мора да ги реши.

Рак

Работите стагнираат и имате впечаток дека не можете да направите ништо за да ја промените ситуацијата. Многу сте загрижени. Не ви е до врска. Толку сте загрижени што не успеавате ни да се опуштите во друштво на саканата личност.

Лав

Ве очекуваат неуспешни средби и вашите планови одеднаш ќе паднат во вода. Не сте заинтересирани за врска. Немате желба ниту да се слушнете со другата половина, ниту да се видите.

Девица

Загрижени сте поради тоа што доцните со завршувањето на обврските. Кога имате проблеми, тогаш не ви е ни до љубов. Го избегнувате партнерот, бидејќи не сте расположени.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: