ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Љубовни проблеми за еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Љубовни проблеми за еден знак

Овен

Комуникацијата не ви е јака страна. Толку цврство се држите до своите ставови што не успевате да воспоставите добри односи со луѓето околу вас. Размислувате за тајната симпатија. Двајцата сте прилично пасивни, па вашето дружење споро ќе се развива во насока кон врска.

Бик

Многу сте вредни и прагматични. Незадоволни сте од врската. Не му се јавувате на партнерот и се надевате дека ја сфатил пораката дека повеќе немате интерес.

Близнаци

Конечно ќе завршите некои обврски кои сте ги одложувале. Пред вас е ново познанство. Ќе се роди љубов на прв поглед. Немате никаква дилеми дека другата личност можеби не ви одговара.

Рак

Обврските ви стагнураат. Што и да направите нема резултат. Партнерот е дистанциран. Се посветувате на него и семејството, но јасно ви е дека повеќе се грижите за врската.

Лав

Не успевате да најдете решение за проблемите. Ги прекинувате мирните односи во врската. На вас и партнерот ви е јасно дека одамна емоциите ги нема.

Девица

Се околу вас стагнира. Тотално сте незаинтересирани за емотивното поле. Првенствено ве инетересира надминувањето на проблемите.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: