Дневен хороскоп: Овој четврток лоши коментари на сметка на еден знак-внимавајте

Дневен хороскоп: Овој четврток лоши коментари на сметка на еден знак-внимавајте

Лав

Работа: Одговорното и професионално завршување на веќе започнатите и прифатените обврски може да ви донесе сосема правилни резултати.

Љубов: Потрудете се да се задоволите себе си и саканата личност со некои ситни детали и на тој начин да го подобрите вашето љубовно расположение.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Девица

Работа: За повеќето типични Девици е доста солиден ден да се справат со можните професионални предизвици без поголеми проблеми. Слушајте го советот на еден од постарите соработници.

Љубов: Не е препорачливо да бидете пасивен набљудувач на настаните околу вас. Вклучете се малку повеќе во социјалните текови, има интересни можности.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Солидна, но просечна нова активност ги очекува Вагите денес. Нема причина за некакво брзање и форсирање.

Љубов: Имате многу убави планови поврзани со полето на љубовните врски, само помалку зависи од вас, односно важно е во нив да се вклопи и другата страна.

Здравје: Пазете се од настинки.

Шкорпија

Работа: Продолжува периодот на зголемен ангажман со Скорпиите. Внимавајте да не се преоптоварувате со обврски.

Љубов: Доколку ви останува време, би можеле добро да го искористите и да се опуштите во друштво на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Стрелец

Работа: Добро би било Стрелците максимално да ја коригираат дозата на нервоза и нетрпеливост и постепено, чекор по чекор, да почнат да ги реализираат преостанатите обврски.

Љубов: Не би било добро деловната нервоза да ја префрлите во љубовната сфера, потрудете се тоа да не се случи.

Здравје: Бидете внимателни и потрудете се да избегнете полесни физички повреди.


Претходна страна  Следна страна

Можеби ќе ве интересира: