ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Турбулентна среда за еден знак

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Турбулентна среда за еден знак

Овен

Обврските ви заостануваат и не знаете како да се вратите во колосек. Партнерот ви нуди поддршка. Се потпирате на него во секоја смисла.

Бик

Задоволни сте од тоа како се одвиваат работите. Незаинтересирани сте за врската. Дојдовте до ниво на кое немате што да му кажете на партнерот, а ни тој на вас.

Близнаци

Задоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Прилично сте упорни и прагматична. Задоволни сте од односот со партнерот. Тој делува малку загрижено, но во потполност е посветен на врската.

Рак

Кренавте раце од обврските. Свесни сте дека партнерот не е заинтересиран за посериозна врска и дека веднаш би се сложил доколку му предложите да се разделите.

Лав

Не успевате да ги решите проблемите. Дури ниту вашата упорност, ни дополнителниот труд не даваат никакви резултати. Партнерот е во депресивна фаза. Сметате дека тој е тип кој не се возбудува премногу околу тоа.

Девица

Односите со луѓето околу вас се одвиваат одлично. Врската ви е во криза. Некогаш уживавте во комуникацијата со партнерот, сега комуникацијата воопшто ја нема.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: