Дневен хороскоп за петок: Несреќен ден за овие хороскопски знаци

Дневен хороскоп за петок: Несреќен ден за овие хороскопски знаци

ОВЕН

Не успевате да најдете заеднички јазик со колегите и поради тоа страда работата. Вие сте нервозни затоа што работите не се одвиваат како што сакате. Заинтересирани сте за влегување во врска иако тоа значи формирање љубовен триаголник.

БИК

Задоволни сте од стабилната деловна состојба. Работите во опуштена атмосфера. Се чувствувате добро во врската/бракот. Вашиот партнер ви го дава токму она што ви треба: безбедност.

БЛИЗНАЦИ

Добро сте подготвени за деловниот состанок и со многу оптимизам одите на службено патување. Ќе постигнете деловен успех. Вие сте многу задоволни од вашата врска со партнерот и постојано му ги покажувате своите емоции. Малку сте напнати. Треба да се опуштите.

РАК

Работата се одвива на вообичаен начин. Имате впечаток дека е време да се модернизира работниот процес. Вашата врска со саканата личност е прилично заштитна, но истовремено и посесивна.

ЛАВ

На работа, работите не одат како што сакате. Неуспехот и промените на расположението ве онерасположуваат. Се чувствувате осамено. Потребна ви е врска. И покрај вашиот социјален живот, вие не сакате никој. Физички сте добро, но психолошки сте во црвено.

ДЕВИЦА

Постојат потешкотии на работа што нема да можете да ги решите. Многу ве нервира што вашите обиди да го решите проблемот не даваат резултати. Не само што не сте расположени да го запознаете вашиот партнер, туку и ви енепријатно кога сте со него.

ВАГА

Само на работа ви се случуваат добри работи. Работата се одвива супер, а флертувањето со колега ви е пријатно. Импулсивни сте и сакате да ја прекинете врската со партнерот. Се чувствувате лошо поради тоа.

ШКОРПИЈА

Односот со колегите не е задоволителен. Тоа ќе влијае на успехот на работата. Сето тоа ве прави нервозни. Се обидувате да му ги објасните проблемите на вашиот партнер на работа, но не ја добивате неговата поддршка.

СТРЕЛЕЦ

Уживате во работата. Што се однесува до обврските, тие ги правите редовно. Вие сте добро расположени, духовити и во добро расположение. Имате впечаток дека врската ве гуши. Сакате да комуницирате и со други луѓе.

ЈАРЕЦ

Соочени сте со мноштво обврски на погрешен начин. Правите повеќе работи истовремено, но правите грешки од сите страни. Врската ви се развива одлично. Имате впечаток дека секогаш можете да сметате на некој близок.

ВОДОЛИЈА

На работа ве очекуваат поголеми проблеми и нервоза, поради што можете да се откажете од љубов. Не сте заинтересирани да го гледате вашиот партнер и го одбивате неговиот предлог да се види. Непријатно ви е и тој се прашува што е проблемот

РИБИ

Ситуацијата на работа не може да биде подобра: редовно ги извршувате деловните обврски, добро се согласувате со колегите и атмосферата на работа ви е пријатна. Можна е расправија со партнерот, која може да доведе до разделба.


Можеби ќе ве интересира: