Дневен хороскоп за петок: Прилично напнат ден за еден знак

Дневен хороскоп за петок: Прилично напнат ден за еден знак

Овен

Работа: Секогаш можете подобро и вие тоа најдобро го знаете, затоа поработете на организацијата и плановите за следниот период.

Љубов: Не форсирајте ништо, време е за лесни приказни и комуникација без големи обврски и очекувања.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Евентуалните недоразбирања со деловното опкружување најдобро ќе се решат со компромисно решение.

Љубов: Бидете тоа што сте, но сепак обидете се да ја контролирате ситуацијата, инаку многу работи би можеле да останат нејасни и недефинирани.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Во овој последен работен ден од неделата типичните Близнаци ги очекува многу работа, но со одлична организација и комуникација се може да се постигне.

Љубов: Можно е овој ден да ве чека ново познанство со многу интересна личност, па ако ништо друго, тогаш еве можности за флерт и убава лежерна приказна.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да им замерите на некои луѓе кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте, додека сите останати треба да покажат малку повеќе иницијатива и да започнат.

Здравје: Сосема задоволително.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: