Дневен хороскоп за среда: Напнат ден пред неколку знаци

Дневен хороскоп за среда: Напнат ден пред неколку знаци

Среда, барем според положбата на планетите, ќе биде многу тензичен ден

Овен

Ова е ден кога можете да започнете многу, но да завршите многу малку поради вашата нетрпеливост и потреба постојано да им наметнувате нешто на другите. Обидете се да се свртите многу повеќе кон себе и да се концентрирате на она што ќе го правите следните денови поради лошата положба на Месечината.

Бик

Денес ќе бидете многу расположени поради добрите енергетски аспекти на планетите, особено што Марс ќе го активира вашето поле на комуникација и се што е поврзано со вашите деловни активности со луѓе од странство. Личност под знакот Лав ве поддржува и ви дава ветер на грб.

Близнаци

Пазете се од ретроградниот Меркур кој сè уште претерува со она што го бара од вас, а тоа е да бидете многу побавни од она што навистина сте. Не се занимавајте со други работи, туку концентрирајте се на она што го имате во моментов. Проблем со спиењето.

Рак

Во следните неколку дена може да ви се разниша позицијата на работа поради потребата постојано да измислувате нешто ново, односно да создавате напнатост. Партнерството ќе биде подобро кога партнерот ќе научи многу повеќе да ве почитува.


Следна страна

Можеби ќе ве интересира: