Дневен хороскоп за вторник: Бикови ве чекаат поволни вести за одмори и планови за странство

Дневен хороскоп за вторник: Бикови ве чекаат поволни вести за одмори и планови за странство

Лав

Премногу сте фокусирани на другите и тоа негативно влијае на вашата емоционална состојба. Не дозволувајте другите да ве искористуваат бидејќи тоа е вашата слаба точка во моментов. Научете да се почитувате малку повеќе.

Девица

Во следните неколку дена се очекува да бидете многу посериозни и професионални на деловната страна. Ќе бидете многу добро поставени во бизнисот бидејќи секогаш преовладува вашата аналитичка природа.

Вага

Меркур го активира вашето поле на деловни односи и има многу добро влијание врз вашата способност за организирање. Не се откажувајте од вашите деловни планови кои имаат врски со странство. Здравјето е стабилно.

Шкорпија

Марс во Лав негативно влијае на вашата самоконцепција и внимавајте на непромислените одлуки во врска со љубовта. Деловната ситуација е стабилна, но воведувате голем немир кој веќе некое време го чувствувате во однос на вашите идни планови.


Претходна страна  Следна страна

Можеби ќе ве интересира: