Дневен хороскоп за вторник: Патување до крајот на месецот за само еден знак

Дневен хороскоп за вторник: Патување до крајот на месецот за само еден знак

Лав

Чувствувате голем притисок поради деловните активности кои се планираат. Обидете се да одморите уште неколку дена. Деловната ситуација е комплицирана доколку не ставите крај на некои озборувања. Здравјето е стабилно.

Девица

До крајот на денот ќе бидете под притисок на другите луѓе, особено на луѓето во знакот Овен. Бидете спремни на компромиси кога станува збор за љубовна ситуација. Партнерот се обидува да го наметне своето мислење. Се чувствувате одлично во поглед на здравјето.

Вага

Бидете во склад со себе и вашите желби бидејќи тоа е најважно за вашето здравје. Не дозволувајте некој да влијае на вас и на вашиот поглед на деловната ситуација. Партнерството е многу „раздрмано“, затоа погрижете се да поработите на вашата самодоверба.

Шкорпија

Во текот на денот можни разговори со партнерот за проблеми од минатото. Не дозволувајте вашиот партнер да ве врати во времето и да се согласите на компромис. Оваа недела ќе имате неколку деловни состаноци кои можат емотивно и енергично да ве исцрпат. Обидете се добро да се подготвите за сите овие состаноци.


Претходна страна  Следна страна

Можеби ќе ве интересира: