Доби најтешка задача на Оскарите: Били пееше за починатите актери и режисери

Доби најтешка задача на Оскарите: Били пееше за починатите актери и режисери

Објавена во: Музика, Филм

Вчеравечер се оддржа 92 - то издание на реномираната филмска манифестација Оскари. Оваа година за првпат македонски филм беше номиниран во две категории, но жал „Медена земја“ не доби ниту еден Оскар. Филмот „Паразит“ беше апсолутен победник на ова издание.

Но, Оскарите и оваа година им оддадоа почит на реномираните актери, режисери и луѓе од кинематографијата кои починаа во текот на изминатата година. Најтешката задача кога е ова во прашање ја имаше младата тинејџерска ѕвезда Били Ајлиш, која го отпеа култиниот хит „Yesterday“ од Битлси.

Аплаузи, воздишки и по некоја солза можеше да се забележи помеѓу присутните, а како Били ја заврши оваа задача, погледнете во продолжение.


Објавена во: Музика, Филм

Можеби ќе ве интересира: