Доделувањето на Греми наградите стана извор за урнебесни мемиња: Ова се најпопуларните

Доделувањето на Греми наградите стана извор за урнебесни мемиња: Ова се најпопуларните

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Иако оваа манифестација се одража пред неколку дена, реакциите од шоуто не стивнуваат. На Твитер постојано се појавуваат нови мемиња од урнебесните моменти од вечерта, кои добро не насмеаа и ни покажаа колку сите можеме да бидеме креативни. Ги избравме 10-те најдобри мемиња, за кои сме сигурни дека треба да ги видите.

# Реакцијата на Дожа Кет на оснувањето на Греми на Сем Смит и Ким Петрас.


# Хари Стајлс од „Twilight“.


# Бен Аглек кој би бил на било кое друго место отколку на Греми.


# „Гледачите на Греми кога ќе го видат овој хип хоп настап“.


# „Јас кога доцнам на работа, па доаѓам со ледено кафе во раце“.


# „Тејлор која ги бодри сите на Греми“.


# „Каде е Бијонсе - Лизо“.


# Адел и сите нејзини гримаси.


# „Бен кога Џенифер ќе му каже дека треба да одат некаде“.

# Џеј Зи кога го здогледал The Rock.

фото: Принтскрин / Твитер

Објавена во: Stars // YouTube видеа

Можеби ќе ве интересира: