Досега невидено, ексклузивно видео: Војвотката Кејт Мидлтон пее на 11 годинки

Досега невидено, ексклузивно видео: Војвотката Кејт Мидлтон пее на 11 годинки

Објавена во: Stars // Музика

фото: Getty Images

Војвотката Кејт Мидлтон на 11-годишната играше Елиза Дулитл во организација на своето училиште пеејќи ја „Мојата фер дама“ („My fair Lady“). Нејзиниот настап на "Wouldn't It Be Lovely" покажува дека и била удобно да биде во центарот на вниманието уште од рана возраст.

Кејт (11) со својот хокеј тим на теренот - еден од многуте спортови што ги играше во текот на годините / Getty Images

Инаку Кејт го посетувала подготвителното училиште во Панбурн, Беркшир. 

Погледнете го видеото од Кејт Мидлтон како пее:


извор:goodhousekeeping

Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: