Една реченица кажува многу работи: Која го опишува твојот хороскопски знак?

Една реченица кажува многу работи: Која го опишува твојот хороскопски знак?

Од една реченица на сите може да им стане јасно со кој имаат работа.

Кога би требало да се опишете со само една реченица, која би било тоа? Секој ќе ти каже некоја своја верзија, но хороскопот има и некои свои предлози. Ова е една реченица која според хороскопот го опишува најдобро твојот знак.

Овен

Знам што сакам и ќе го добијам тоа.

Бик

Нема шанси да се отворам пред некој.

Близнаци

Јас имам моќ.

Рак

Љубовта е нешто моќно на светот.

Лав

Слушај ме што ти зборувам.

Девица

Почекај млаку да направам листа за и против.

Вага

Правам сѐ за да сум некој што не сум.

Шкорпија

Малку повеќе се грижам за сѐ.

Стрелец

Тука сум да кажам - ќе биде подобро.

Јарец

Нема да дозволам некој да ме сопре.

Водолија

Може ли да те прегрнам?

Риби

Еднаш одамна, зад седум планини и седум мориња...

Можеби ќе ве интересира: