Едукативни игри на прво место: Како тенисерскиот ас го воспитува својот син?

Едукативни игри на прво место: Како тенисерскиот ас го воспитува својот син?

Објавена во: Совети // Семејство

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најпознатиот тенисер Новак Ѓоковиќ, сподели фотографија од нивниот син Стефан, додека си игра за време на социјалната изолација.

„Најдобар начин да учиме е низ игра - тоа го велат најголемите експерти во полето на ран развој.“ - напиша Јелена на својот Инстаграм профил и најави дека ќе одговори на сите прашања поврзина на оваа тема. Секако покрај овој текст, следуваше фотографија на која Стефан игра едукативна игра.

Објавена во: Совети // Семејство

Можеби ќе ве интересира: