Едвај пронаоѓа облека и обувки, тешко влегува во автомобил: Запознајте ја девојката со најдолгите нозе на светот

Едвај пронаоѓа облека и обувки, тешко влегува во автомобил: Запознајте ја девојката со најдолгите нозе на светот

фото: Printscreen Youtube / Guinness World Records

Таа е висока 208,28 см, нејзината десна нога е долга 134,4 см, а левата 135,5 см.

Мејси Карин, деветнаесетгодишна тинејџерка од Тексас, ги има најдолгите нозе на светот! Таа влезе и во Гинисовата книга на рекорди, а од тронот ја симна и кошаркарката Екатерина Лисина, чии нозе се долги 132,8 сантиметри.

Таа првпат сфати дека има подолги нозе од повеќето во 2018 година, кога не можеше да најде пар патики што ќе ѝ одговараат. Кога сфатила дека се разликува од другите, решила да се пријави за Гинисов рекорд и многу лесно успеала да го заземе првото место. Од друга страна - има предност кога игра одбојка или кошарка, а долгите нозе ѝ донесоа популарност на социјалните мрежи.

@_maci.c #answer to @blue_steele_7.3 #tallgirl #fyp Let's Groove - Earth, Wind & Fire

19-годишната девојка им порача на сите луѓе кои изгледаат поинаку да ги прифатат нивните необичности со надеж дека нејзиниот рекорд ќе ги инспирира и другите високи девојки и жени!

Една од нејзините цели е да стане највисоката манекенка на светот.

19-годишната девојка им порача на сите луѓе кои изгледаат поинаку да ги прифатат и да ги прифатат нивните необичности. Се надевам дека нејзиниот рекорд ќе ги инспирира и другите високи жени!

Една од нејзините цели е да стане највисоката манекенка на светот.


- Мејси е висока 208 сантиметри, па нејзините нозе сочинуваат 60 отсто од нејзината висина! Таа сега е доста популарна на социјалните мрежи и на TikTok каде ужива во снимање видеа кои го истакнуваат нејзиниот атрибут - долгите нозе, благодарение на што го собори светскиот рекорд – изјави портпаролот на Гинисовата книга на рекорди.

- Бидејќи моето видео стана вирално, моето семејство ме поттикна јавно да зборувам за мојата висина и искуство. Преку објави на социјалните мрежи научив да се сакам и прифаќам себеси и сакав да се обидам да покажам дека да се биде висок не е толку лошо како што мислат луѓето“, изјави Мејси.


Иако сите во семејството на Мејси се високи, ниту еден друг член од нејзиното семејство не е ни приближно висок како таа.

извор:stil.kurir.rs

Можеби ќе ве интересира: