Екслузивни фотографии од втората проба: Тамара се искачува кон врвот!

Екслузивни фотографии од втората проба: Тамара се искачува кон врвот!

Објавена во: Stars // Музика

Тел Авив повторно е центарот на случувањата. Имено, денес се одржуваат и вторите проби на земјите учеснички на овогодинешното најголемо музичко случување Евровизија. Тамара Тодевска и по втор пат ги остави сите присутни без зборови.

Беспрекорниот вокал, одличниот изглед, но и додатните ефекти на сцена го комплетираат настапот на нашата музичка дива. Веднаш по овој настап Тамара полека почна да се искачува во обложувалниците и моментално е на 13 – то место.

Додека го очекуваме финалниот настап на 16 мај, уживајте во видеото од втората проба!


Објавена во: Stars // Музика

Можеби ќе ве интересира: