Елена Китиќ денес ги остава сите без здив: Вака изгледала како тинејџерка - апсолутно непрепознатлива

Елена Китиќ денес ги остава сите без здив: Вака изгледала како тинејџерка - апсолутно непрепознатлива

Елена со мајка ѝ Марта Савиќ била на првиот концерт на Јелена Карлеуша, а многумина ги изненади нејзиниот тинејџерски имиџ...

Пејачката Елена Китиќ денес е помеѓу најпопуларните и најатрактивните пејачки на младата генерација и веќе долго се зборува за естетските корекции кои ги направила, а нејзините изданија без шминка не ѝ се достапни на јавноста.

Дете е на познатата естрадна двојка Марта Савиќ и Миле Китиќ, па Елена уште од мала е навикната на јавната сцена.

На социјалните мрежи исплива фотографија на која Елена Китиќ е на тинејџерски години, а друштво ѝ прави мајка ѝ Марта.

Тогаш имала само 12 години, а мајката и ќерката се фотографирале на првиот солистички концерт на Јелена Карлеуша во Белградската арена во 2010 година. Таа имала потполно поинаков стил во тинејџерските години, а со оглед на тоа што често ги споредуваат нејзините денешни фотографии со оние од порано, па ова е можност да видите колку се променила.


фото: Принтскрин / Инстаграм

Можеби ќе ве интересира: